HEY Radio - všechny naše FM Sleduj rádio HEY na facebooku RSS kanál HEY Radia Play.cz - HEY Radio
HEY RADIO - s námi Vám bude HEY!
play live Poslouchej HEY RADIO - živé vysílání Play Live
Vítejte na stránkách HEY Radia, dnes je pondělí 23. července 2018 | svátek slaví Libor, zítra Kristýna  
Kytaroví hrdinové | Pořad Petra Gratiase
Přehledy hostů, odvysílané pořady

Vysílací časy: Premiéra - každé pondělí od 21:00 hodin
Základní info o Petrovi: zde>>
Dotazy k pořadu: e-mail

23. července 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude LES HARVEY (1944-1972).
Skotský kytarista, vedle Mannyho Charltona a Jimmyho McCullocha nejpozoruhodnější kytarový hudebník ze skotského prostředí, který se dokázal prosadit i mimo Skotsko. Bratr Alexe Harveyho. Prošel skupinami Alex Harvey And His Soul Band, Blues Council, Cartoone, ale nejvýznamnější kapelou jeho poměrně krátké hudební kariéry byla skupina Stone The Crows.

16. července 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude MICK BOX (1947).
Prošel skupinami Stalkers, která změnila později název na Spice. Manažer Gerry Bron navrhl kapele jiný údernější název podle záporné postavy z románu Charlese Dickense David Copperfield - Uriáš Heep. Kapela tedy přijala název URIAH HEEP a v ní Box z původní sestavy jako jediný působí dodnes.

9. července 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude MANNY CHARLTON (1941).
Skotský kytarista, skladatel, příležitostný hráč na klávesové nástroje a producent. Původně narozen ve Španělsku, ale později se jeho rodina přestěhovala do Skotska. Proslul jako instrumentální pilíř skotské rockové skupiny NAZARETH.....

2. července 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude TONY IOMMI (1948).
Narozen v Handsworthu - ve čtvrti Birminghamu v Británii. Obdivoval kytaristu Shadows - Hanka Marvina, který ho inspiroval ke hře na kytaru. V 17 letech utrpěl vážný úraz ruky - přišel o konečky prostředníku a prsteníku. Tento handicap ale poměrně rychle zvládl a hrál na kytaru dál bez omezení. Byl členem skupin The Rockin´ Chevrolets, The Rest, Mythology a Rare Breed. Poté Polka Tulk Blues Company a Polka Tulk. Nakonec to byli Earth. Krátce působil v řadách Jethro Tull a poté už následovala legendární kapela Black Sabbath……

25. června 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude CHRIS SPEDDING (1944).
Anglický kytarista a skladatel. Působil ve skupině Jacka Bruce, také v undergroundové kapele Battered Ornaments - Pete Browna, v jazzrockové skupině trumpetisty Iana Carra - Nucleus,. spolupracoval i s Eltonem Johnem a natočil řadu vlastních alb. Hitem se stala jeho skladba Motor Biking (1975). Mezinárodně uznávaný instrumentalista v anglo-americkém prostředí.

18. června 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude ROGER McGUINN (1942).
Proslul jako zakladatel, sólový kytarista, skladatel a zpěvák v legendární americké skupině šedesátých let BYRDS, se kterou je neodmyslitelně spjat. Tato kapela patřila mezi uskupení spojující prvky soft rocku, folku, country, ale i psychedelického rocku. Propagátor elektrické dvanáctistrunné kytary (Rickenbacker), ovlivnil i samotného George Harrisona z Beatles ve skladbě If I Needed Someone (1965).

11. června 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude GEORGE THOROGOOD (1950).
Americký kytarista, skladatel a zpěvák. Narozen na východním pobřeží, v tzv. Nové Anglii. Čelný představitel blues rocku, boogie a rock and rollu.

4. června 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude PHIL MANZANERA (1951).
Anglický kytarista, skladatel a aranžér, který proslul svým členstvím ve skupině ROXY MUSIC, ale i na vlastních projektech orientovaných k progressive rocku, ale také třeba spoluprací s fenomenálním baskytaristou Jackem Brucem, s kytaristou Davidem Gilmourem, ale i s Pink Floyd (bez Rogera Waterse).

28. května 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude TERRY KATH (1946).
Narozen 31. ledna 1946 jako Terry Alan Kath na americkém Středozápadě, v třetím největším americkém městě Chicagu, ve státě Illinois. Proslul jako sólový kytarista a zpěvák v americké jazz rock fusion kapele "první generace" s názvem CHICAGO TRANSIT AUTHORITY, která si po prvním projektu změnila název na Chicago. Velký obdivovatel Jimiho Hendrixe, který zdařilým způsobem implantoval syrové kytarové riffy do skupiny studovaných hudebníků orientovaných na moderní jazz. Po jeho tragické smrti skupina výrazně změnila styl k mainstreamovému popovému proudu.

21. května 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude RANDY CALIFORNIA (1951-1997).
Americký kytarista, skladatel a zpěvák, který se proslavil v americké skupině Spirit. Osobně se přátelil s Jimi Hendrixem, ještě před jeho odjezdem do Británie a nebýt jeho neplnoletosti, pravděpodobně by s Hendrixem odletěl do Evropy také.... Ve své hudbě kombinoval psychedelický rock s hard rockem, jazzem, blues, ale i s prvky americké lidové hudby.

14. května 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude RY COODER (1947).
Americký kytarista (multiinstrumentalista), skladatel. Těžko zařaditelný hudebník, překračující žánry.
Hrál mimo jiné s avantgardním zpěvákem (a malířem) Donem van Vlietem ve skupině bizarního názvu Captain Beefheart And His Magic Band. Napsal hudbu pro řadů filmů, například Paris/Texas (1985) režiséra Wima Wenderse, anebo Geronimo - americká legenda (1992) režiséra Waltera Hilla.

7. května 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude MARK FARNER (1948).
Kytarista, hráč na klávesové nástroje, foukací harmoniku, skladatel a zpěvák.
Proslavil se jako frontman americké hardrockové skupiny GRAND FUNK RAILROAD, pocházející z amerického státu Michigan. Dnes vás čeká pořádná porce syrové, dravé, ale melodické hudby. Výkon kapely byl srovnáván počtem decibelů startu Concorde a ve své době se stali nejhlasitější kapelou na světě!

30. dubna 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude Billy GIBBONS (1949).
Americký kytarista, skladatel a zpěvák. Dřívější člen skupin Coachmen a The Moving Sidewalks.
Proslul ovšem především jako jeden z "vousáčů" texaské skupiny ZZ Top, spojující prvky jižanského rocku, blues rocku a hard rocku. Nositel několika amerických vyznamenání.

23. dubna 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude BONNIE RAITT (1949).
Americká kytaristka, skladatelka, zpěvačka, která se na hudební scéně pohybuje v oblasti blues, rocku, country. Jedinečná instrumentalistka, která se dokázala prosadit v hudebním prostředí mužů jako jedinečná a originální osobnost. V USA a Kanadě je vnímána jako populární osobnost. Velkou pozornost vzbudila koncertem Live In Montreux na prestižním festivalu světového formátu. Píše vlastní písně, ale pravidelně přepracovává i skladby jiných autorů. Spolupracovala mj. i s legendou amerického blues Johnem Lee Hookerem.

9. dubna 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude STEVE MORSE (1954)
Významný americký kytarový hráč. Proslavil se členstvím ve skupinách DIXIE DREGS, STEVE MORSE BAND a v neposlední řadě i jako člen legendárních DEEP PURPLE, ve kterých nahradil kytaristu Ritchieho Blackmorea.
Steve Morse je technicky brilantní hráč, jehož žánrový styl je rozkročen mezi jižanským rockem, hard rockem, blues rockem, jazz rockem, ale i funkem. Ne náhodou byl vybrán jako jeden ze sparing partnerů kytarového virtuosa Joe Satrianiho do slavné G3.


Přehled hostů | již odvysílané pořady | všechny pořady si budete moci poslechnout v sekci archiv (připravujeme): ARCHIV

26. března 2018 repríza 2.4.2018
Virtuálním hostem ve studiu bude Martin BARRE
Britský kytarista, příležitostný saxofonista a flétnista, který proslul zejména jako hudebník, který stál 40 roků po boku frontmana, multiinstrumentalisty Iana Andersona ve slavné skupině Jethro Tull. Kromě toho sporadicky účinkuje ve vlastní kapele Martin Barre Band
19. března 2018
Virtuálním hostem ve studiu bude Chuck BERRY
Skutečný král kytarového rock and rollu. Stal se klasikem už za svého bouřlivého života a inspiroval svým stylem hry řadu kytaristů na světě Autor řady skladeb, které jsou dodnes přepracovávány a už i v minulosti posloužily jiným slavným kapelám.
Např. THE BEATLES (Rock And Roll Music, Roll Over Beethoven, Memphis Tennessee...)
nebo ROLLING STONES (Carol, Come On, Little Queenie...) JOHN LENNON (You Can´t Catch Me)
či TEN YEARS AFTER (Sweet Little Sixteen)

12. března 2018
virtuálním hostem ve studiu bude ALLAN HOLDSWORTH
Britský kytarista, houslist a skladatel, který proslul na platformě progressive rocku a jazz rock fusion. Působil ve skupinách IGGINBOTTOM, SUNSHIP, NUCLEUS, TEMPEST, SOFT MACHINE, TOINY WILLIAM´S LIFETIME, GONG, JEAN-LUC PONTY, U.K., BRUFORD a samozřejmě, vydával i vlastní albové projekty podepsané jeho jménem. Po předešlých dvou profilech víceméně folkrockového zaměření, přichází náročnější varianta hudby s brilantním kytarovým sólistou, který patřil nejen v Evropě, ale i v USA mezi nejuznávanější instrumentalisty.

5. březen 2018
Virtuálním hostem ve studiu byl NEIL YOUNG
Kytarista a zpěvák působící v oblasti Folk Rock, Country Rock a Grunge Rock.

26. únor 2018 | Virtuálním hostem ve studiu byl Steve Stils (1945).
Americký kytarista a multiinstrumentalista. Hrál ve skupinách Buffalo Springfield, na projektu Supersession, v Crosby, Stills, Nash and Young, Manassas. Je představitel amerického Folk-rocku a psychedelického rocku.

Základní informace o Petrovi Gratiasovi:

Petr Gratias pracoval jako autor a moderátor letech 2006 až 2009. Připravoval tematické pořady Rock Caffé a později Rock Antikvariát. Je orientován především na hudbu šedesátých a sedmdesátých let s poměrně širokým záběrem.

Na zahraniční scéně například The Beatles, Cream, Pink Floyd, Led Zeppelin, Atomic Rooster, Jimi Hendrix, King Crimson, Mahavishnu Orchestra, Jethro Tull, Bob Dylan.

Na domácí scéně například Blue Effect, Matadors, Etc..., Framus Five, Collegium Musicum, Jazz Q, Progres, Synkopy, Marsyas, Fermáta. Je autorem a spoluautorem knih Černý racek - o Oldřichu Veselém (Vakát 2009), V erbu Progres - o brněnské artrockové skupině (Jota 2014) a Decibely nad Brnem (Jota 2015).

V současné době pracuje na projektu o 25 předčasně zesnulých osobností česko-slovenské bigbítové potažmo rockové scény. Píše recenze do hudebního tisku a sleevenotes na CD. Hraje na dvanáctistrunnou kytaru, na různé percussion, zpívá a píše texty - ve skupině Seniors.

Na stránkách HEY Radia je právě 11 lidí
 Klasické Menu:
Mobilní aplikace ke stažení
Mobilní aplikace Android QR Code
 Písničky na přání:
Počet přístupů na naše www:
 
Celkem229454
Červenec66196
Dnes225
Online11
Seo servis Seo servis Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist
Home |  Program |  Pořady |  Hudba |  PlayListy |  Mp3 |  on-Air |  Diskuse |  Radio |  Lidé |  Partneři |  Kontakt |  Rss | LogIn | 
© JOE Media s.r.o. 2005 - 2018, prostřednictvím phpRS redakčního systému