Hannigův hudební slovník - Premiéra.
 
Play Live
Vítejte na stránkách HEY Radia, dnes je úterý 23. července 2024 | svátek slaví Libor, zítra Kristýna  
Ostatní - různé

Hannigův hudební slovník - Premiéra.

| 30. 06. 2014 (17353 přečtení)

Pondělí 30. 6. 17:00 hod.: písmeno D - Bob Dylan II. díl, Zazní písně z alba Highway 61 Revisited, na kterém hraje na klávesy Al Cooper a na kytaru Mike Bloomfield. Like a Rolling Stone a další skladby z alba, které vyšlo v roce 1966 v podání Dylana. Jsou drsné, avšak autentické. (R) SO: 5.7. 10:00h(aktualizace článku 30.6.)

Připravujeme:
Pondělí 7. 7. 17 hod. Premiéra. Hannigův hudební slovník - písmeno R - Ruchadze Band Amsterdam Beyond. Portrét vynikajícího muzikanta Konstantina Ruchadze, který se narodil v Moskvě, v šedesátých letech žil v Praze a pak v Amsterdamu. Autor pořadu představuje hudební veličiny, které nezaslouženě nedosáhly světové proslulosti.Již odvysílané pořady: - viz též archiv mp3

Pondělí 23. 6. 17:00 hod.: písmeno D - Bob Dylan II. díl, Reagujeme na to, že Bob Dylan vystoupí 2. 7. v ČR. Obhroublý Dylanův zpěv je některým posluchačům nepříjemný, ale jiné přitahuje. V 1. díle zazní slavná píseň Tambourine Man. Repríza SO: 28.6. 10:00

Pondělí 19. 5. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S - Jakub Smolík III. díl Období spolupráce s vydavatelstvím BM Music, které vydávalo i skupiny Lucie či Wanastowy wjecy. Uslyšíte i slavnou Azanavourovu píseň Maman ve výborném podání J.Smolíka.

Pondělí 12. 5. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S - Jakub Smolík. II. díl Období spolupráce s J.Zmožkem a vydavatelstvím Carmen. Slavné písně Ave Maria atd. Povídání, jaké na jiných stanicích neuslyšíte se zpěvákem, který zpívá písně o životě a jehož koncerty bývají vždy vyprodané.

Pondělí 5. 5. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S - Jakub Smolík. I. díl seriálu o zpěvákovi, který vyprodává už 25 let sály v celé ČR, ačkoliv si ho velká média téměř nevšímají. V tomto díle zazní písně z jeho prvního období, kdy zpíval s kapelou svého objevitele Maximum Petra Hanniga. Až se ti jednou bude zdát, Láska na první pohled, S láskou je líp a písně z období těsně po roce 1989 Jen blázen žárlí.... Jakub Smolík bude vyprávět o svých začátcích.

Pondělí 28.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno A - cyklus hudební pojmy - aranžmá. V pořadu často zmiňujeme aranžmá písní. V tomto díle Petr Hannig na jednotlivých skladbách ukáže, jak je aranžmá pro úspěch skladby mnohdy nepominutelné. Zazní nahrávky domácích i zahraničních interpretů.

Pondělí 21.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S a C: Carlos Santana a skupina Carpenters. Mexicko-americký hudebník, kytarista a zpěvák. Rozhodujícím způsobem ovlivnil rockovou hudbu. Je pokládán za jednoho z nejlepších kytaristů světa. The Carpenters - vokální duo sourozenců.

Pondělí 14.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno D: Doobie Brothers 5. díl. Kalifornská špičková, leč u nás nepříliš známá skupina, se kterou jsme vysílali už 4 díly. Pro mnohé z našich posluchačů byla naprostým překvapením a to veskrze příjemným. Proto dodáváme ještě 5. závěrečný díl

Pondělí 7.4. 17:00 hod. Premiéra: písmeno S: Steely Dan. Americká špičková, leč u nás nepříliš známá jazzrocková skupina Steely Dan inspirovala spoustu světových muzikantů, např. i skupinu Genesis a Petera Gabriela.

Pondělí 14. dubna 17 hod. Premiéra:
Hannigův hudební slovník - písmeno D - kalifornská špičková, leč u nás nepříliš známá skupina Doobie Brothers, se kterou jsme vysílali už čtyři díly. Pro mnohé z našich posluchačů byla naprostým překvapením a to veskrze příjemným. Proto dodáváme ještě V. - závěrečný díl.

Pondělí 31.3. 17:00 hod. Premiéra:
IV. část pořadu s Michalem Prokopem bude věnována povídání nad alby "Nic ve zlým..." a "Snad nám naše děti prominou" se skvělými texty Vladimíra Merty a Pavla Šruta.

písmeno P: Michal Prokop III. díl. Bard českého rocku Michal Prokop si bude povídat s autorem pořadu nad alby Holubí Dante a Kolej Yesterday.

písmeno P: Michal Prokop II. díl. Bard českého rocku Michal Prokop si bude povídat s autorem pořadu o prvním československém artrockovém albu Město Er, které i ve světovém kontextu předznamenalo vývoj rocku v následujících letech.

Pondělí 10.3. 17:00 hod. Premiéra: písmeno P: Michal Prokop I. díl. Bard českého rocku Michal Prokop si bude na našem rádiu povídat s autorem pořadu Petrem Hannigem o pravěku českého rocku.

Řeč bude i o první LP desce skupiny Framus Five - Blues in Soul neboli Blues v duši, která byla natočena v památném roce 1968. Zazní vzácné archivní nahrávky v provedení Michal Prokopa a skupiny Framus Five. Pořad bude kombinován s pořadem Rockování o hudbě.

Pondělí 17.3. 17:00 hod. Premiéra:
Hannigův hudební slovník - písmeno P Michal Prokop díl II. bude kombinován s Rockováním o hudbě. Bard českého rocku Michal Prokop si totiž bude na našem rádiu osobně povídat s autorem pořadu Petrem Hannigem o prvním československém artrockovém albu Město Er. Toto LP i ve světovém kontextu předznamenalo vývoj rocku v následujících letech.

Pondělí 3.3. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers IV. díl. U nás ne příliš známá, leč vynikající skupina ze slunné Kalifornie - závěrečný 4. díl. Nezapomeňte na sobotní reprízu vždy od 10:00 hodin.

Pondělí 24.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers III. díl U nás ne příliš známá, leč vynikající skupina ze slunné Kalifornie.

Skupina The Doobie Brothers ovlivnila řadu muzikantů u nás, leč širokému spektru milovníků rocku, soulu a moderního popu zůstala neznámá.

Pondělí 10.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers II. díl 2. část a nová rubrika "Hannigův hudební detektor" - pátráme po skladbách, které se nechaly více než obvykle inspirovat svými vzory.
(James Brown vzor "Try Me" - a píseň "Tam za vodou v rákosí" - inspirována vzorem)

Pondělí 10.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno B: zpěvák James Brown, přezdívaný Mister Dynamit - rock n roll, písmeno D: Americká skupina The Doobie Brothers 1. část a písmeno M: Indonéský zpěvák Rony Marton žijící v ČR.

Pondělí 17.2. 17:00 hod. Premiéra: Hannigův hudební slovník - písmeno D - Americká skupina The Doobie Brothers II. díl a nová rubrika "Hannigův hudební detektor" - pátráme po skladbách, které se nechaly více než obvykle inspirovat svými vzory ( James Brown vzor "Try Me" - a píseň "Tam za vodou v rákosí" - inspirována vzorem)

Pondělí 3.2. 17:00 hod. Premiéra:
písmeno - L - John Lennon. Období po odchodu z legendární skupiny Beatles. Uslyšíte slavné písně Imagine, (Just Like) Starting Over, Give Peace a Chance, Power to the People, Jealous Guy...
a snad přijde vhod Happy X-mas, když už nám konečně napadl sníh a samozřejmě mnoho dalších písní tohoto velikána světové populární hudby. Repríza: Sobota 8.2. 10:00 hodin

Aktualizace!
Pondělí 27.1. 17:00 hod. Premiéra: písmeno - S - Britská skupina Supertramp, oscilující mezi progresivním rockem a art a pop rockem. Písně z jejich oceňovaného alba Breakfeast in Amerika z roku 1979 mimo jiné až do dnešních dnů stále hraný The Logical Song.

Pondělí 10.2. 17:00 hodin Premiéra: Hannigův hudební slovník:
písmeno - B - zpěvák James Brown, přezdívaný Mister Dynamit - rock n roll, písmeno D Americká skupina The Doobie Brothers a písmeno M - indonéský zpěvák Rony Marton žijící v ČR.


Pondělí 20.1. 17:00 hodin, premiéra:
písmeno N - Harry Nilsson. - zpěvák a skladatel konce šedesátých a počátku sedmdesátých let - interpret hitu Everybody's Talkin' (u nás ji zpíval Petr Rezek pod názvem Modrá zem).

Zpěvák Nilsson získal za interpretaci této písně v roce 1969 cenu Grammy. Zahajujeme tím cyklus zapomenutých hvězd, které hýbaly show businessem v dobách minulých. Navazujeme tím na atmosféru zaniklého populárního rádia Limonádový JOE.

Repríza: 25.1.2014 10:00 hodin

Pondělí 27. ledna 17 hod. Premiéra:
Hannigův hudební slovník - písmeno - S - Britská skupina Supertramp, která osciluje mezi progresivním rockem a art a pop rockem. Budeme hrát písně z jejich oceňovaného alba Breakfeast in Amerika z roku 1979 mimo jiné i až do dnešních dnů stále na rádiích znějící The Logical Song,

Váš Petr Hannig

[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: administrator |

HEY Radio Vás vítá, jste tu jako neznámý posluchač. Zaregistrujte se
Home |  Program  |  Pořady  |  Hudba  |  PlayListy  |  Mp3  |  on-Air  |  Diskuse  |  Radio  |  Lidé  |  Partneři  |  Kontakt  |  Rss  | LogIn  | 
© JOE Media s.r.o. 2005 - 2024, phpRS redakční systém

Mobilní aplikace ke stažení WIA