North-Eastern OPEN-AIR v Krnově žije a přichází jeho 11. ročník

Autor: Tomáš Vladeka <tomas@heyradio.cz>, Téma: Pozvánky, Zdroj: TZ, Vydáno dne: 16. 05. 2023

Radio HEY! Můžete se těšit již na 11. ročník krnovského festivalu! Termín je pro tento rok stanoven na sobotu 15. 7. 2023 a tentokrát jste vítáni v novém areálu TJ SOKOL Chomýž (Krnov, Krásné Loučky), a to již od zaběhnutých 14 hodin.

Věříme, že díky sportovnímu prostředí takto bude možno vtisknut festivalu novou tvář a nový areál přinese další výhody, možnosti a lepší zázemí. Se změnou areálu přichází také nový festivalový „kuchař“, takže piva a klobás bude pro všechny dost. A nyní pojďme k tomu, jaké hudební menu Vás čeká tento ročník. Jsem skutečně rád, že jedenáctý rok se ponese v duchu účasti dvou zahraničních hostů a také toho nejlepšího, co naše metalové scéna nabízí. BLACK ADDER hardcore metal z Valašského Meziříčí. To jsou adepti na úvodní slovo a vězte, že česky zpívaný metal od podlahy nenechá nikoho v klidu. TRIBES OF MISERY z Olomouce už měli možnost se na krnovských pódiích prezentovat. To, že opakování je matka moudrosti, v tomto případě neplatí doslova. Nyní se posunuli do škatulky progressive death metal a oproti dobám minulým představí nového zpěváka i těžkotonážní materiál. Svůj technicky dokonalý metal z Mohelnice přijedou představit kluci z ARCHEONIC. Kdo měl už možnost tuhle kapelu vidět, si rozhodně nenechá ujít jejich skvělou jízdu obohacenou nadstandardními hráčskými výkony. Radost poslouchat. Zkusme zapátrat v paměti na nějakou skvělou kapelu z Velkého Meziříčí. A jestli si vzpomenete na BAD VICTIM hrající death- soul, tak jste na správné adrese. Od dob minulých přijedou ostřílení borci představit čerstvý materiál a ukázat, jak vypadá vystoupení vyhraných týpků. Festival už je v plném proudu a hned se zajedeme podívat k sousedům na Slovensko, jak tam umí hrát metal core. Až z dalekých Košic dorazí chalani z BREAKING THE TAROT a předvedou to nejlepší, co se v nich skrývá. Řekl bych, že jistou zárukou kvality bude fakt, že v kapele kraje na kytaru René Blahušiak, kterého si jistě starší fans mohou pamatovat z death metalové legendy DEMENTOR. Pomyslná laťka kvality stoupá výš a výš a na řadu přichází další zahraniční hosté DON GATTO pocházejícího z maďarského Szekszardu a hrajícího hard core světové extra třídy. Zárukou kvality budiž fakt, že hráli na pódiích s kapelami jako například PRO-PAIN, HATEBREED, FIRST BLOOD, MADBALL, NAPALM DEATH. Kdo zná, ví, že si jejich set nemůže nechat ujít. Jako předposlední kapela k nám přijedou zahrát Bzenečtí thrash metalisté SHAARK. Podle mého názoru není to nejlepší z českého thrash metalového rybníku ARAKAIN, ale právě zrovna SHAARK, který už brázdí pódia od roku 1991 a považuji za velkou čest, že přijedou svou skvělou práci předvést také na pódium toho našeho festivalu malého krnovského. Jako poslední položka programu NORTH- EASTERN OPEN AIR vystoupí domácí tartarO:s boys & girl. Hard core crossover punk s příměsí mandragory by mohl jistě být důstojnou tečkou již tak dosti nabitého programu.

Následuje složka nehudební v podobě tradiční loterie s věcnými cenami nejen hudebního rázu. Přijďte se pobavit, uvolnit, nadechnout se svěžího vzduchu, poklábosit s přáteli, zapařit na kapely, dát si něco dobrého. Musíte si jednoduše udělat radost. I přes malinké zvýšení ceny v souladu s měřítky probíhající inflace je 250 korun českých důstojnou cenou, které určitě nezruinuje žádnou domácnost. Příznivá cena je zatím stále možná díky neutuchající podpoře Města Krnova.

Podrobnější info najdete na:
https://www.facebook.com/northeasternopenair
www.northeastern.webnode.cz
www.bandzone.cz/legendoftartaros