Jinak je tomu ovšem ve městě Chotěboř, kde byl naopak pivovar v roce 2009 postaven. Po 33 letech šlo o první nově postavený "větší" pivovar. Pivo z Chotěboře bylo od počátku velmi dobře přijato zákazníky. Jeho kapacita byla nejprve 10 000 hl, postupně byla navýšena na 25 000 hl.
Pivovar je sice nová budova, ale je vybaven tak, aby bylo možné důsledně dodržovat tradiční výrobní postupy.
Pivo se vaří z žateckého poloraného červeňáku, sladu z humnové sladovny a kvalitní vody z Českomoravské vrchoviny. Ve varně se uvaří mladina, pak se ochladí a kvasí v otevřených kádích. Následně dokvašuje v klasických smaltovaných ležáckých tancích. Poté se pivo filtruje. Stáčí se do nerezových KEG sudů o objemu 15, 30 a 50 l a vratných lahví o objemu 0,5 l. Nefiltrované pivo z tanku se stáčí do PET lahví o objemu 2; 1,5 a 1 l.
K dostání je pivo kromě domácího regionu Vysočiny, také v Brně a v Jihomoravském kraji, v kraji Pardubickém, Královéhradeckém, Jihočeském a v Praze a Středočeském kraji. Od začátku roku je fungují také ve spolupráci s firmou PV-Trade, s.r.o. rozvozy piva po Praze a Středočeském kraji. Na webu
www.pivni-servis.cz
je možné si objednat jakékoliv pivo ze sortimentu pivovaru.